تبلیغات
كانون هواداران باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس - جوسازی باشگاه الاتحاد نسبت به حواشی بازی دیروز
به امید موفقیت پرسپولیس

جوسازی باشگاه الاتحاد نسبت به حواشی بازی دیروز

پنجشنبه 15 اردیبهشت 1390 08:44 ب.ظ

نویسنده : Erfan

كانون هواداران پیروزی (پرسپولیس):

پیش بینی کانون هواداران خیلی زود به واقعیت تبدیل شد!

جنجال های رسانه ای بر سر اتفاقاتی که در جریان بازی پرسپولیس و الاتحاد از سوی عده روی سکوهای آزادی رخ داد ، همچنان ادامه دارد.

 

باشگاه عربی که وابسته به خانواده سلطنتی عربستان است و از سوی گروه های سیاسی تندرو در این کشور اداره می شود ، پس از نمایش عجیب شان در مسیر سفر به ایران و غیبت در کنفرانس مطبوعاتی قبل از بازی ، به تهران آمدند ، با خروج از ایران هم به سم پراکنی علیه فضای ورزشگاه آزادی ادامه دادند.

 

در پی اتفاقاتی که طی چند روز گذشته در تهران بویژه در مقابل سفارت عربستان سعودی رخ داده است؛  قبل از بازی دو تیم پرسپولیس و الاتحاد ، مسئولان تیم عربستانی با بهانه قرار دادن این موضع در نامه ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا ، ادعا کردند برای سفر به ایران امنیت جانی و روانی ندارند. ادعایی که از سوی فیفا و تشکیلات فوتبال آسیایی رد شد.

حتی پس از اینکه گروهی از هیات های مذهبی اعلام کردند در زمان بازی پرسپولیس به ورزشگاه می آیند تا از مردم بی پناه بحرین حمایت کنند ، فدراسیون فوتبال ، سازمان تربیت بدنی و باشگاه پرسپولیس در بیانیه هایی از هواداران خواستند تا فقط تیم ایرانی را تشویق کنند و بهانه ای ایجاد نشود تا تیم عربی بتواند بازی را نیمه تمام گذاشته و به غوغا سالاری علیه فوتبال ملی ایران دست بزند تا اینگونه سیاسی کاری ورزشی اش را گردن فوتبال ایران بیاندازد.

 

با شروع بازی تعدادی از این افراد، البته بی توجه به توصیه های انجام گرفته ، شعارهایی را در حمایت از مردم بحرین سر دادند . شعارهایی که البته خیلی زود با مداخله نیروهای انتظامی حاضر در ورزشگاه ، پایان یافت.

 

تیم عربی اما بلافاصله پس از بازی ایران را ترک کرد و در بازگشت به عربستان هم سایت باشگاه الاتحاد در گزارشی نوشت:« در ایران علیه ما شعار سیاسی دادند و ما می خواهیم شکایت کنیم.»

 

ادعایی که البته هیچ نشانی از آن در گزارش ناظر و فرستاده کنفدراسیون فوتبال آسیا وجود ندارد. یکی از اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در این باره می گوید:« هیچ خطری فوتبال ما را تهدید نمی کند چون به کمک نیروی انتظامی و همکاری خوب طرفداران فهیم مان توانستیم طوری از عرب ها میزبانی کنیم که هیچ مشکلی ایجاد نشود. ناظر کنفدراسیون هم دید که نیروی انتظامی سعی اش را کرد تا فضایی غیر سیاسی در ورزشگاه حاکم باشد. هیچ برخورد خاصی نداشتیم و همه چیز به خوبی پایان یافت. تازه عرب ها احتمالا یادشان رفته وقتی در مقدماتی جام جهانی 2002 ، بازیکنان بحرینی با پرچم عربستان روی چمن ورزشگاه رژه می رفتند. آن اقدام که سیاسی تر بود.»

 

همچنین امروز ، ارگان رسمی باشگاه پرسپولیس به بهانه برد تیم محبوب پایتخت برابر باشگاه عربستانی ، این پیروزی که منجر به صعود پرسپولیس از گروهش نشد اما چون بردی برابر تیمی عربستانی بود، برای علاقمندان فوتبال مان شیرینی خاصی داشت که پرسپولیسی ها این شیرینی را هدیده دادند به: مردم مظلوم بحرین.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -