تبلیغات
كانون هواداران باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس - مسی و رونالدو در کورس کفش طلا؛اسبهای بی رقیب
به امید موفقیت پرسپولیس

مسی و رونالدو در کورس کفش طلا؛اسبهای بی رقیب

دوشنبه 23 اسفند 1389 05:18 ب.ظ

نویسنده : Erfan

كانون هواداران پیروزی (پرسپولیس):

نزدیك ترین تعقیب كننده مسی و رونالدو، آنتونیو دی ناتاله از اودینزه است كه 22 گل در رقابت های این فصل سری آ ایتالیا وارد دروازه رقیبان كرده است

لیونل مسی و كریستیانو رونالدو با زدن 27 گل در قابتهای این فصل لالیگا شانس اول تصاحب توپ طلای اروپا در فصل 2011 - 2010 هستند.
 به گزارش گل ، رونالدو در فصل 2008 - 2007 با زدن 31 گل در تركیب منچستریونایتد و مسی در فصل2010 - 2009 با زدن 34 گل در تركیب بارسلونا، این عنوان را به دست آورده اند.
در جدول گلزنان لالیگا پس از این دو بازیكن، داوید ویا با فاصله ای زیاد و 17 گل زده قرار دارد. نزدیك ترین تعقیب كننده مسی و رونالدو، آنتونیو دی ناتاله از اودینزه است كه 22 گل در رقابت های این فصل سری آ ایتالیا وارد دروازه رقیبان كرده است. پس از دی ناتاله، ادینسون كاوانی از ناپولی با 20 گل و ساموئل اتوئو از اینترمیلان با 19 گل ایستاده اند.

در لیگ برتر انگلستان دیمیتار برباتوف از منچستر یونایتد با 19 گل و كارلوس توز از منچسترسیتی با 18 گل اول و دوم هستند. كوین نولان از نیوكاسل، دارن بنت از آستون ویلا و اندی كارول از لیورپول با 11 گل مشتركا در رده سوم قرار دارند.
 در بوندس لیگا نیز ماریو گومز از بایرن مونیخ با 18 گل، پاپیس دمبا سیسه از فرایبورگ با 17 گل و تئوفانیس گكاس از آینتراخت فرانكفورت با 14 گل اول تا سوم هستند.
 موسی ساو از لیل با 17 گل در صدر گلزنان لوشامپیونه فرانسه قرار دارد. كوین گامیرو از لورینت با 16 گل دوم است و اندرسون از پاریسن ژرمن و یوسف العربی از سن با 13 گل در ده سوم ایستاده اند.
 در لیگ قهرمانان اروپا نیز لیونل مسی كه در رقابتهای دو سال اخیر نیز آقای گل شده بود با هشت گل در صدر قرار دارد. ماریو گومز از بایرن مونیخ، ساموئل اتوئو از اینترمیلان و نیكلاس آنلكا از چلسی با هفت گل در تعقیب وی هستند.
 در لیگ اروپا، جوزپه روسی از ویارئال و رادامل فالكائو گارسیا از پورتو هفت گله هستند و توماس نچید از زسكا مسكو با 6 گل پشت سر آنها قرار دارد.
البته گلزنی در رقابتهای اروپایی تاثیری در رتبه بازیكنان برای تصاحب كفش طلای اروپا ندارد و تنها گلزنی در لیگ های داخلی كشورها در این رده بندی محاسبه می شود.


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -