تبلیغات
كانون هواداران باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس - گزارش روز:5 تیم انگلیسی در انتظار بازگشت مورینیو
به امید موفقیت پرسپولیس

گزارش روز:5 تیم انگلیسی در انتظار بازگشت مورینیو

دوشنبه 23 اسفند 1389 06:10 ب.ظ

نویسنده : Erfan

كانون هواداران پیروزی (پرسپولیس):

اگرعمده ترین مشکل برای منچستریونایتد و لیورپول مسأله مالی است، شرایط برای تاتنهام و سیتی به این دلیل است که این تیمها شانس قطعی برای حضور در رقابتهای فصل آینده لیگ قهرمانان ندارند ولی در مورد چلسی دعوای 4 سال پیش با آبراموویچ و مسائلی که منجر به وداع مورینیو از لندن شد می تواند مانع بزرگی برای این انتقال باشد

 نشریه سان روز شنبه گزارشی جنجالی در مورد بازگشت ژوزه مورینیو به خانه نوشت. منظور سان از این مقاله بازگشت مورینیو به لیگ برتر بود.
 اگرچه در این گزارش مشخص نشده بود که اطمینان نویسنده این نشریه از بازگشت آقای خاص به جزیره بر اساس چه مبنایی حاصل شده ولی تنها به این نکته اشاره شده بود که مربی رئال مادرید هیجان زیادی که فوتبال انگلیس و خانه اصلی او به وی تزریق می کرده را کاملا احساس می کند.
 به گزارش قدس مورینیو اما در گفتگویی با یک شبکه رادیویی گفت: «انگلیس برای من به مدت 3 سال و به دلیل نحوه زندگی، سبک فوتبال، احترام، بازی جوانمردانه، زندگی عمومی و آرامش یک تجربه باور نکردنی بود. از همه چیز انگلیس خوشم آمد و برای همین این کشور حتی می تواند آینده ای برای من باشد. نمی دانم چه زمانی. اما همه چیز برایم در انگلیس عالی بود.

شاید همین اظهارات مورینیو کافی بوده تا نشریه سان در این مقاله بحث برانگیز خود از بازگشت او به خانه اش بنویسد. پنج باشگاه انگلیسی برای همکاری با مورینیو اعلام آمادگی کرده اند که منچستریونایتد، لیورپول، منچسترسیتی، تاتنهام و چلسی از این جمله هستند. مورینیو در سپتامبر 2007 و بعد از 2 عنوان قهرمانی در لیگ برتر و بعد از اینکه از 50 سال پیش هیچ مربی در استمفورد بریج قهرمان نشده بود، از سوی رومن آبراموویچ مالک چلسی برکنار شد.
به همین دلیل سان در گزارش خود نوشته که اگر آبراموویچ خواهان در اختیارگرفتن دوباره مورینیو است باید غرورش را کنار بگذارد و به او زنگ بزند و بهتر است او این کار را هرچه سریعتر انجام دهد برای اینکه ممکن است خیلی زودتر از او بقیه رقبایش مربی پرتغالی را به تیمهای خود بیاورند.
در انگلیس تیمهای زیادی خواهان بازگشت آقای خاص به لیگ برتر هستند و سان در این گزارش مفصل دلایل موافقان و مخالفان بازگشت مورینیو به انگلیس را شرح داده است. اگرعمده ترین مشکل برای منچستریونایتد و لیورپول مسأله مالی است، شرایط برای تاتنهام و سیتی به این دلیل است که این تیمها شانس قطعی برای حضور در رقابتهای فصل آینده لیگ قهرمانان ندارند ولی در مورد چلسی دعوای 4 سال پیش با آبراموویچ و مسائلی که منجر به وداع مورینیو از لندن شد می تواند مانع بزرگی برای این انتقال باشد زیرا مورینیو در جایی گفته بود که محال است دوباره به این تیم برگردد.
 این موضوع در مورد اینتر هم صدق می کند. برای همین اظهارات فرناندو تورس در گفتگوی او با مارکا تا این اندازه اهمیت پیدا کرده اند. مهاجم اسپانیایی گفته بود مورینیو مربی بزرگی است و در چلسی طرفداران زیادی دارد. ازنظر تورس کارکردن با مورینیو در هر جایی لذت بخش ولی دشوار است.
 حتی در شرایط فعلی حتی بازیکنان چلسی هم نسبت به بازگشت مورینیو به استمفورد بریج مطمئن نیستند و البته خود آقای خاص هم این موضوع را با هیچ باشگاه دیگری در میان نگذاشته است. ولی دلتنگی عجیب و غریب مورینیو برای فوتبال انگلیس سبب شده که سان در مورد بازگشت او به خانه بنویسد. ولی واقعا شانس مورینیو برای بازگشت دوباره به جزیره چقدرخواهد بود؟


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -