تبلیغات
كانون هواداران باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس - یادداشت ژوزه مورینیو برای کتاب رئال:هدایت رئال مادرید سیاحت كره ماه است
به امید موفقیت پرسپولیس

یادداشت ژوزه مورینیو برای کتاب رئال:هدایت رئال مادرید سیاحت كره ماه است

دوشنبه 18 بهمن 1389 12:10 ق.ظ

نویسنده : Omid

کانون هواداران پیروزی (پرسپولیس):

می خواهم اولین نفری باشم كه چمپیونزلیگ را با سه تیم گوناگون فتح می كند ، دوست دارم كه اولین كسی باشم كه قهرمان لیگ های اسپانیا ، انگلیس و ایتالیا می شود . هر آن چه در توان دارم را انجام خواهم داد تا لیاقت آن را داشته باشم كه نامم در نسخه های بعدی كتاب مقدس رئال مادرید ذكر شود

خوزه مورینیو ، مربی رئال مادرید ، مقدمه كتاب مقدس رئال مادرید را نوشته است .
این مقدمه جذاب را به قلم ژوزه و به نقل از مرجع خبری رئال بخوانید:
 به ضرس قاطع اعلام می دارم ، فوتبال از منظر من مقدس است و حاضرم سوگند یاد كنم كه باشگاه ها برای آنانی كه در آن محو می گردند ، همچو مذهب اند. یك مربی هیچ گاه نباید ایده هایش را در مقابل خصیصه های ذاتی یك باشگاه ، تحمیل كند .
این گناهی نابخشودنی است . پیشینه ، مجموعه عقاید و رسوم و سنت های یك باشگاه ، وزن قابل احترامی دارند . توجه به این میراث ، الزامی است . با مطالعه این كتاب ، درك خواهیم نمود كه رئال مادرید ، چه پیشینه بلندمدتی دارد . كتاب مقدس رئال مادرید ، عظمت گذشته ای را به ما نشان خواهد داد كه نه تنها به واسطه افتخار آفرینی ها ، بازیكنان بزرگ و مربیان فهیم ، بلكه به خاطر تاثیر اجتماعی ، سیاسی و حتی فرهنگی این باشگاه بر جامعه یك قرن اخیر ، مورد ارزیابی قرار می گیرند .

خواهیم فهمید كه چرا برنابئو ، یكی از پر بیننده ترین تفرجگاه های تورییستی مادرید (سالی 600 هزار بازدید كننده ) است ، تقریبا به اندازه همان نفراتی كه پا به موزه ی پرادو می نهند كه در نوع خود یكی از محبوب ترین ها ، چه در اسپانیا و چه در جای جای گیتی است. پرادو ، با جمع آوری كلكسیونی از هنرهای محلی ، تاثیرگذار و شگرف است اما موزه رئال مادرید ، نوع دیگری از هنر را با خود به ارمغان دارد و تاریخچه ای پر عظمت را گرد آورده است ...
. عرض كرده بودم كه هدایت رئال مادرید همچو سیاحت به كره ماه است .
 آری ، در كره ماه بسر می برم ، آن هم در حالی كه هنوز پاهایم روی كره زمین هستند . با تمام وجود می توانم فرهنگ و سنت رئال مادرید كه بر اساس نوع برتری از فوتبال پایه ریزی شده است را بستایم . این در گوشت و پوست و استخوان این باشگاه جاری شده است و ما نخواهیم توانست كه آن را به دست فراموشی بسپاریم . معمولا پیش از بازیها چهار خط از انجیل را قرائت می كنم . این نه موهوم پرستی است نه خرافات ، بلكه ، تسكین بخشی است برای روح . از حالا نیاز است كه -چه بهتر پیش از بازیها- حداقل یك خط از كتاب مقدس رئال مادرید را با هم بخوانیم .
 این كار نیز خرافه پرستی نیست ، بلكه می خواهیم به دانش خود بیفزاییم . خیلی چیزها برای یادگیری وجود دارد . ماجراهایی مسحور كننده و شادی بخش . نام من در كتابهای دیگری از پورتو ، چلسی ، اینتر در بخشی خاص و فوق العاده ثبت شده است . قهرمانی ، امضای عملكرد من بوده است . حالا در نظر دارم تا در این جا نیز همین كار را صورت دهم .
 می خواهم اولین نفری باشم كه چمپیونزلیگ را با سه تیم گوناگون فتح می كند ، دوست دارم كه اولین كسی باشم كه قهرمان لیگ های اسپانیا ، انگلیس و ایتالیا می شود . هر آن چه در توان دارم را انجام خواهم داد تا لیاقت آن را داشته باشم كه نامم در نسخه های بعدی كتاب مقدس رئال مادرید ذكر شود . همیشه در هر جا كه رفته ام این را خواسته ام . دوست دارم كه نامم را با رنگ طلایی بنویسند ، چرا كه این نشانه قهرمانی های پر عظمت خواهد بود .


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -